| DeeaD1 a întrebat:

Am un telefon s5 si nu pot activa datele mobile pe el. Am intrat in setari dar nu stiu cum sa le bifez/selectez. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Din Settings (apare când tragi din partea de sus a ecranului) te duci la Connections, apoi Data Usage, iar acolo ai un check pentru Mobile data.

Îți recomand și un widget de genul ăsta, pentru acces mai ușor: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc

| DanyEL24 a răspuns:

Si eu am tot S5 asa am patit si eu, du-te cu el la un service GSM sau ceva de genu' mie nu mi-a luat nimic.