| MrNuggets a întrebat:

Am văzut pe flip telefon second hand cu 3300 lei cand unul nou e 3800, e caterinca, la mișto postata nebunia aia? Adica mai pui 500 lei SI iti iei telefon nou, am auzit ca multi si au luat teapa de acolo

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si uite asa flip.ro devine un samsar de telefoane.
Eu ma intreb un lucru cum poti garanta si da garantie la un lucru deja uzat? indiferent ce teste si reparatii i-ai adus.
Acelasi lucru il aud si la masinile vandute de samsarii romani, firme mari dar la care sunt patroni escroci, dau garantie din gura si pe foaie 6 luni la masini vechi, pe bune! In baza a ce teste?
Cand toata lumea stie ca la o masina noua sunt piese la care producatorul nu poate garanta mai mult de 6-12 luni, cand e masina noua, nu dupa 200.000 km!
Deci totul este o mascarada!
Nu am sa cumpar niciodata produse electronice vechi, mai ales un telefon si unul care depaseste 3000 de lei!

| Frank51 a răspuns:

Nu mulți se pricep, suntem în era în care găsești orice chestie mai ieftină undeva dacă depui puțin efort de căutare. Problema e că e prea mare confortul și prea mic interesul asupra raportului de preț.

| literallythesamebruh a răspuns:

O prietenă de a mea și-a luat un fel de țeapă. Nu în sensul că nu și-a primit produsul, a primit un produs defect din toate punctele de vedere. (IPhone X, 1800 lei). Bani aruncați pe geam.

| Florian80 a răspuns:

Este un site de tepari cu "acte in regula". telefoanele lor nu rezista mai mult.de catva luni si apoi sa vezi ce greu ti le accepta in garantie si mereu iti baga de vina ca TU esti vinovat pentru defectul aparut si ca evident asta fiind situatia...garantia nu acopera acel defect deci...tough times for u!

| Simpatic a răspuns (pentru Florian80):

Si acesti tepari se numesc eMAG, ca ei au cumparat acest flip.ro

| Ganderoaica a răspuns:

Eu am luat teapa de acolo, mi-au livrat telefonul după ce 14 zile a stat in depozitul din localitate. Dacă esti primul client pentru. telefon (tel. e la prima expeditie), ti-l da aproape la pretul normal.

| MrNuggets explică (pentru Ganderoaica):

SI cum a fost telefonul? Totul a fost in regula?

| Ganderoaica a răspuns (pentru MrNuggets):

Naspa. Cu greu l-au acceptat înapoi, un mare fiasco pot spune.