| DaciaRomania a întrebat:

Ar fi mai bine pentru copii și adolescenți daca ar avea doar telefoane fara internet?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Nu vad de ce copii si adolescentii nu ar avea acces la informatie.

| 1234568807 a răspuns (pentru suntserios):

Nici nu ar avea cum sa traiasca asa avand in vedere ca in zielle noastre avem nevoie de internet, pana si oamenii mai in varsta care au trait fara internet in urma cu 30- 40 de ani folosesc internetu in ziua de azi dar mai ales tinerii

Bula
| Bula a răspuns:

Da, mai ales in scoli, eveniente si in timpul invatarii (acasa).

| ioana748 a răspuns:

Ar fi bine sa aiba net dar sa fie atat de bine educat incat sa aiba discernamant in folosirea lui. A interzice si doar atat nu este o solutie.

| LisaJulie a răspuns:

Cu internet dar fără anumite rețele de socializare! Sa aibă acces la social media de la 15 ani in sus

| Madaxo97 a răspuns:

Probabil că da. Cel puțin la școală măcar fără internet.

| Miruna333 a răspuns:

Nu. Ar fi involutie

| 1234568807 a răspuns:

Nu, nu mai suntem pe timpul lui nea Ceasca, in zilele noastre depindem de tehnologie

| MistarGoGu a răspuns:

S-au închis în România toate salile net-cafe? Dacă vor găsesc ei cai sa ajungă la net! Nu suntem Iran sau Coreea de Nord!

| 1onur a răspuns:

Important este cum le folosească