| Kornuletz540 a întrebat:

Atunci când îmi folosesc telefonul sau nu, cum este mai bine, să-mi las datele mobile și Wi-Fi-ul deschise tot timpul sau să le închid de fiecare dată când mi-l pun în buzunar ori în geacă sau pe masă?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine este sa ai telefnul parolat, la descjdere si la revenire din standby.
Functionarea corecta (reglajul) este sa se opreaca automat datele mobile, cand telefonul se conecteaza automat pe o retea wi-fi CUNOSCUTA. Iar la wi-fi libere sa ceara acordul tau pentru conectare (nu automat! ).

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce ai opri netul la telefon vreodata...

| Kornuletz540 explică (pentru suntserios):

Ca să nu se consume datele de pomană sau să se descarce mai repede, deși sora mea mi-a zis că nu este cazul, că dacă tot le ânchid și deschid din nou, atunci nu este okay.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nevoie de amandoua odata. Eu deschid datele doar cand vreau sa intru pe net. In rest inchise.

| dullcat a răspuns:

Cum preferi tu.De exemplu, cand ai de invatat sau ai vreo activitate in care trebuie sa te concentrezi, poti opri netul de tot, sa nu te deranjeze notificarile sau mesajele.

| blackann a răspuns:

rolling on the floor
lasa-le pornite mereu, bro.

| blackann a răspuns:

Cand il bagi in buzunar poti sa le lasi pornite.
dar daca il pui pe masa, inchide-le.

| Dragobeta a răspuns:

Inchise. Ca-ti consuma din baterie. Deschizi una din ele cand ai nevoie de net.

| comanantonio17 a răspuns:

Wi-fi-ul lasă-l deschis, datele mobile închidele, când ajungi într-un loc în care nu ai Wi-fi, pornește datele mobile, după ce termini de utilizat telefonul mobil, închidele.