| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Am auzit de la multă lume ca cei de la Altex ar vinde telefoane proaste.Mă refer ca merg o perioada scurta după care incep sa aiba probleme tehnice.Ai garantie nu stiu cat timp si daca te duci sa ti-l faca il repara dar la fel merge pe o perioada de timp.Si daca te mai duci decâteva orioriiîțispun aangajați ca din vina ta se strica si daca vrei să iîți de-a alt produs nou sau banii înapoinu vor.Este aadevărat? Eu vreau să îmi cumpărun Samsung Galaxy S6 care costa 2200 de lei, si sunt ceva bani am strâns din greu acesti banii fiindcă am 17 ani. Și nu vreau să meargameargă o perioada si după să mă uit la el din vitrina. Vreau să îmi da-ți niste sfaturi va rog frumos!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce crezi ca Samsung sau Apple au alte linii de asamblare doar ca sa faca telefoane mai proaste pentru Altex? Lol.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala! Telefoanele sunt facute de o firma mai buna si mai rea si importate de un importator care le distribuie aleatoriu unor retaileri.
Cat despre garantie, aia depinde de reparatori care-s altceva decat retailerii. Ia-ti de unde vrei. Uita-te mai bine unde-i mai ieftin.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu neapărat. Produsele de la altex sunt la fel de bune cum sunt și la celelalte magazine. Oricum, eu îți recomand să cumperi de pe cel.ro sau eMAG.

| Pool77 a răspuns:

Da,intr-adevar Altex este un magazin prost din punctul acesta de vede.
Insa de ce nu cumperi din Media Galaxy? Cred ca e mai ieftin cu 100 de lei, si ei macar sunt o firma cat de cat serioasa.
http://www.mediagalaxy.ro/......32gb-white

| suntserios a răspuns (pentru Pool77):

Loool, superba recomandare. Ai uitat un detaliu.
altex si media galaxy sunt una si aceeasi firma.

Oricum amuzanta recomandarea.

| Pool77 a răspuns (pentru suntserios):

Asta n-am stiut laughing))))))
LOOOOL. Scuze oricum, insa am avut mai putine neplaceri cu cei de la Media Galaxy decat cu cei de la Altex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin sa iti spun ca Media Galaxy sau Altex tot acelasi lucru este. Sunt tot aceeasi firma, iar pe site daca incerci sa rezervi un produs la Altex, poti rezerva si in Media Galaxy sau invers. Nu este deloc un magazin prost. Eu mi-am cumparat o groaza de la ei ( Altex cat si Media Galaxy ) si in prezent inca functioneaza. Nu da vina pe magazin pentru ca ei nu au de unde sa stie ce produse primesc. Daca este de proasta calitate, atunci sa dai vina pe producator. Iar garantia ti-o ofera producatorul, nu magazinul. Exceptie facand extra garantiile. Dar nu stiu daca exista extra garantii la ei. La Flanco stiu ca exista extra garantie oferita de magazin. Cu extra garantia iti extinzi garantia la produsele cumparate. Garantia standard este 24 luni, dar unele magazine ofera extra garantia care in schimbul unei sume de bani ti-o extinde la 3/5 ani. Dar nu stiu cat la suta sunt respectate.

| JustStitch a răspuns:

Produsele sunt aceleasi in orice magazin dar difera pretul

| adrew9206 a răspuns:

Nu are importanta din ce magazin cumperi atat timp cat ai factura sau bon fiscal. Samsung are service-uri autorizate prin tot Bucurestiul, nu e musai sa te duci la Altex in caz ca ai probleme cu telefonul, te duci la service-ul autorizat de producator si ti se repara pe garantie.