| Euvorbeste a întrebat:

Buna am o tableta si i-am pus o parola, verisorul meu a incercat sa o deschida dar pentru ca nu a reusit a blocat-o.Am redeschis-o si am primit mesajul "Pentru a debloca, conectati-va folosind Contul Google".Mi-am facut un cont de google pentru ca nu aveam dar cand incerc sa-l bag imi spune nume utilizator sau parola gresita.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Din câte știu eu, trebuia cu contul google deja setat pe tabletă (adăugare cont), pentru magazin play sau alte beneficii:calendar, contacte, etc. Dacă nu era setat vreun cont google, te duci la service cu ea sau o trimiți de unde ai luat-o și o resoftează. asta dacă vrei să îți păstrezi garanția. dacă nu, resofteaz-o la un prieten care știe să facă așa ceva. ceea ce e de preferat, du-o la un service autorizat

5 răspunsuri:
| ShadoWizz a răspuns:

Daca nu iti recunoaste contul google tot ce tia ramas sa faci este sal trimiti la un service specializat sal resofteze si sa ai grija de acum incolowinking

| introduaicinumele a răspuns:

Stii. ideea e ca trebuia sa fi logat in contul de Google inainte sa ti se blocheze tableta. si cum ai putut folosi o tableta Android fara cont Google? :o e ca si cum ai conduce o masina fara roti!

Si nu ai ce sa-i mai faci, decat s-o resetezi.

Trebuie sa intri in bootloader, inchizi tableta, apoi cand o deschizi ti apasat pe Power (butonul ala care o blocheaza/deblocheaza) si Vol Up (volum mai tare) in acelasi timp pana apar niste scrisuri pe ecran. Apoi te duci din butoanele de volum pana ajungi la ceva de genul "reset" sau "format" sau "factory reset" sau "wipe" sau ceva de genul. O sa pierzi tot din tableta, va fi ca noua!

Răspuns utilizator avertizat
| alinike2 a răspuns:

Ce tableta este? Deci daca nu erai deja conectat cu Google degeaba, Trebuie resetata. Ca sa faci asta incarca sa tii cateva secunde [30] Butonul Power Volum - si HOME. Si se va intoarce la setarile din fabrica

| Euvorbeste explică:

Va multumesc pentru tot ajutorul dat!