| sweetys a întrebat:

Buna! Am primit urmatorul mesaj: "Salut! Incepand cu 17 octombrie 2023, perioada de gratie la Cartela Vodafone va fi de 90 de zile. In acest interval, vei putea sa primesti apeluri pe teritoriul Romaniei, fara a putea initia apeluri in retelele fixe si mobile nationale. Te incurajam sa-ti reincarci Cartela inainte de expirarea perioadei de gratie, pentru a evita pierderea numarului."
Eu imi incarc de obicei cartela prin aplicatie. Trebuie sa o incarc fizic (cu cod de reincarcare) ca sa mi se prelungeasca perioada? Nu am mai primit mesaje de genul, si am numarul de 6 sau 7 ani.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

17 octombrie sau 17 septembrie? Ca ieri a fost 17 septembrie

| dannyel86 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Operatorii anunta din timp modificarile pe care le fac cu privire la serviciile oferite. happy Cred ca e vorba de 17 octombrie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru dannyel86):

Ok

| dannyel86 a răspuns:

Mesajul este doar unul de informare. Perioada de gratie pentru reincarcarile Vodafone este in prezent de 180 de zile, iar aceasta se va reduce la doar 90 de zile incepand cu 17 octombrie 2023.
Operatorul iti comunica ce se intampla atunci cand intri in perioada de gratie.
Acest lucru nu inseamna ca tu acum nu ai credit activ sau trebuie obligatoriu sa reincarci cu un cod de reincarcare.
Apelează *123# si verifica creditul disponibil, precum si valabilitatea acestuia.

| Marius22222222222 a răspuns:

Incarca cum ai incarcat mereu