| soringrozav a întrebat:

Buna!
Am un iPhone 7 care m-a servit timp de un an fără nici o problema, la o săptămâna după ce garanția a expirat hop și el... nu mai pot auzi când sun sau sunt sunat și nici celălalt nu m-a poate auzi.iar câteodată după ce răspund telefonul încă vibrează! am fost cu el într-un centru de reparat dar nu s-a putut face nimic, are momente când merge dar asta foarte rar. In rest muzica etc. Se comporta super bine! L am resetat dar pe langa faptul ca m-am chinuit foarte tare sa il repornesc... tot nu merge!
Nu stiu, a mai avut cineva probleme de genu cu acest tip de telefon, poate cineva sa ma ajute?
Am asigurare la el dar or sa imi trimita unul care probabil nu este original! apropo ca mi am aminiti, nici Siri nu mai merge sau orice alta comanda vocala

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce asigurare ai tu daca zici ca-ti vor trimie un telefon care nu e original? De ce mai ai asigurare daca de altfel nu o folosesti?

| soringrozav explică (pentru anonim_4396):

Am asiguare la banca.nu stiu de de dar asa este sistemul lor! avand in vedere ca nu sunt in tara pot sa il dau pierdut. O sa imi trimita altul si pe cel care ei il vor bloca pe teritoriu Uk eu pot sa îl vând intr-o alta țara...Eu nu vreau sa renunț la telefon