| catalinmobil a întrebat:

Buna am un LG cookie style t310 si ma intrebam daca ma duc la Orange sa mi-l deblocheze (ca am pus o parola si nu o mai stiu) va costa bani?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU este în Garanţie, trebuie să plăteşti.

Eventual, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/lg-cookie-style-t310-hard-reset.html

http://syriasoft.wordpress.com/2013/01/15/lg-cookie-style-t310-hard-reset/

http://www.lg-phones.org/lg-cookie-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la orice Service.

Toate cele bune.

| catalinmobil explică (pentru bursuc001):

Mai dar e o problema cand vreau sa scriu 1809#*310# nuy merg # si *! de ce?

| bursuc001 a răspuns (pentru catalinmobil):

Nu ştiu ce să-ţi zic.

Eventual, încearcă pe toate caracterele, vezi, poate le găseşti şi pe acelea...

| thewomaninwhite a răspuns:

Da vreo 50 de lei sau chiar mai mult

| Covaci_Solomon_1983 a răspuns:

Pai depinde cat de greu este sa il deblochezi pai atunci va costa maxim 20 lei si minim 5 lei daca e usor dar daca ai cunostinte cu el atunci nu mai va costa sper ca ti-am foste de folos

| Frostylol a răspuns:

Pai depinde daca il ai in garantie! Daca nu, mai bine te duci la un GSM sau cv de genu si nu te costa mai mult de 25 lei happy

| Frostylol a răspuns:

Daca il ai in garantie nu trebuie, dar daca nu mai e te duci la un GSM si iti iei 25 lei maxim la tine

| georgiana11111 a răspuns:

Da costa in jur de 20, 30 de leihappy si eu am patit asta