| Andrei_Badarau_1996 a întrebat:

Am un LG Optimus L9 si as vrea sa folosesc memoria de pe card pentru android/data si nu stiu cum sa fac. Daca stiti as vrea sa imi spuneti si mie cum pot sa mut.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rares2903 a răspuns:

Salut, sa vedem daca am inteles.tu vrei sa muti aplicatiile din memoria telefonului in memoria dupa card nu? Daca da uite ce trebuie sa faci : intri la setari, apoi pe aplicatii iar apoi dai pe gestionare aplicatii. si dai pe descarcate/downloadate, apoi apesi pe respectiva aplicatie, si o sa iti deschida un chenar, in stanga sus iti apare oprire fortata ( asta daca vrei sa inchizi aplicatia, sa nu mai ruleze) in dreapta sus aia dezinstalarea actualizarilor ( daca vrei sa stergi aplicatia ) iar sub aia cu dezinstalare, la cateva randuri mai jos este o alta casuta cu : mutare pe cardul SD, ...si ai pe aia si iti muta aplicatia..si daca vrei din card in telefon dai tot acolo. Sper ca te'am ajutat!
O zi buna in continuare!