| Conseil a întrebat:

Am un Samsung J7 2017, in urma cu vreo 2 saptamani l-am scapat in apa, l-am sters si l-am repornit, totul a mers ok pana cand dupa careva ore butonele de Power si Home au inceput sa nu mai functioneze, a doua zi cel de Power a funcionat dupa urmatoarea zi nu a mai mers, am mereu bateria externa cu mine si doua aplicatii care ma ajuta sa umblu pe el, la service costa foarte mult sa il faca pentru ca au spus ca trebuie sa ii scoata dispay-ul ia o gramada de bani, totusi problema mea e alta, a aparut o chestie la datele mobile, daca scot cartela si o bag inapoi funcioneaza fara nici o problema ore intregi (ma conectez si ma deconectez de la ele) dupa un timp iar nu funcioneaza si trebuie sa recurg la aceeasi metoda, care poate fi problema? si cum am sputea sa ii dau restart telefonului din moment ce nu imi funcuioneaza butonul Power (si nu ma refer sa revin la setarile din fabrica) un simplu restart, ce as putea face? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu-și revine singur într-o zi-două (apa infiltrată se evaporă) atunci foarte probabil defectul e ireversibil și n-ai ce-i face decât să-l duci la service cu toate cheltuielile ce implică asta

| Andreeush a răspuns:

Nu cred ca mai ai ce sa ii faci, apa ii dauneaza display-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amin J7 2017.