| Thatonka a întrebat:

Buna, am un telefon iphone 5s. L-am scapat pe jos si de atunci are momente (din ce in ce mai des) cand se aprinde singur, incearca sa citeasca amprenta; cand sunt intr-o aplicatie iasa din senin; fara assasive touch raerori pot accesa centrul de control sau bara de notificari. La mine assasive touch se activeaza apasand de 3 ori pe butonul principal,iar dupa ce il dezactivez,din senin, apare din nou pe ecran. In ultimele zile telefonul se reporneste singur. Cum ii pot rezolva aceasta problema? (in ziua cand l-am scapat, ii facusem o actualizare a softului)

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Probabil l-ai dat peste cam.Ar trebui sa mergi cu el la reparatii ca sa ti-l faca ca lovitura aia putea sa-l termine.