| PascuDenisa a întrebat:

Buna! Ce inseamna cand sun la un numar si zice "numarul format nu este valabil". Cand luati un tlf la abonament poate sa vi-l treaca pe un numar nou, care nu poate fi folosit?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu este valabil, adica nu exista acel numar!
Cand iei un abonament poti sa continui sa folosesti numarul avut anterior, numai daca ceri sa-l introduca in abonamnet pe acel numar, altfel iti aloca din oficiu, un numar nou.

| Simpatic a răspuns:

Probabil acel numar nu este alocat cuiva sau a fost al cuiva care a scos cartela si nu a mai folosit-o mai mult de 6 luni astfel a devenit cartela dezactivata, ori a fost numarul cuiva care si-a dezactivat abonamentul!

| ReddY25 a răspuns:

E posibil să fie un număr "expirat"