| Ioana19227 a întrebat:

Bună! De câteva zile mă tot sună oameni spunând că eu i-am sunat înainte, și da, într-adevăr chiar îmi apare că am sunat la nr respectiv (numere pe care nu le cunosc), dar eu nu am sunat niciunul din acele nr, oare de ce se întâmplă asta?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se autoblocheaza telefonul in buzunar si se reapeleaza ultimul numar aflat in memoria lui, schimba telefonul ca e defect sau dul la reparat

| mihai69 a răspuns:

Ai un virus.
Reset to factory!

| NLS a răspuns:

Ori un virus, de care poti scapa prin FactoryReset (dar pierzi tot ce ai in telefon, de la numerele din agenda, la pozele, clipurile documentele ce sunt salvate in memoria telefonului, si de asemenea conversatiile whatsapp, daca nu ai activata sincronizarea automata cu GoogleDrive, sau nu o faci tu manual acum)

Ori

Un scurtcircuit in zona foliei touch, care genereaza "apasari" mereu dupa acelasi model: agenda se deschide, se sare la un numar sau altul, si suna.
Destul de putin probabil sa fie acest lucru, insa o mica posibilitate exista.

Mai degraba as miza pe un virus, sau alta forma de malware. De care poti scapa cel mai simplu cum am indicat mai sus, antivirusii, oricat de performanti ar fi, nu ajuta suficient.