| Adriana435 a întrebat:

Bună.De curând am întâmpinat o problema, o nelămurire. Când sun pe cineva îmi zice asa:"Ne pare rău, numărul format nu este alocat."
Despre ce e vorba, ce înseamnă că nu este alocat?
Vreau sa precizez ca aceea persoana încă mai are numărul, este activ pe wapp.

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Faptul că este activ pe wapp,nu poate garanta că mai are numărul,poate a rămas conectat,dar chiar și așa,își poate schimba numărul imediat în caz de ceva.
Dar faptul că îți spune număr nealocat cam asta înseamnă, că nu mai are numărul. Poti încerca și de pe alte numere, dar daca zice la fel, clar nu la tine e problema, ci la numărul persoanei în cauză.

| literallythesamebruh a răspuns:

"Cand sun pe cineva", asta ar da de înțeles că pățești așa cu întreaga listă de contacte. Dacă e vorba de o singură persoană, da, numărul probabil nu mai este valabil, dar a rămas asociat contului de WhatsApp.