| trasorv a întrebat:

Buna dimineata, am un Nokia lumia 620 si nu stiu cum sa schimb tastatura querty cu una clasica ca sa pot scrie mai usor mesaje. Acum cand scriu un mesaj imi apare o tastatura ca la calculator iar eu vreau tastatura ca a unui telefon. Stie cineva? Astept un raspuns exact. Multumesc

1 răspuns:
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Nu stiu sigur cum e la Nokia dar ar trebui sa fie la fel ca la celelalte, deci intri la setari>Limba si metoda de intrare ori Setari tastatura ori Personalizare. Acolo ar trebui sa fie setarile pentru tastatura si poti alege culoare, mod, etc. Sper ca am fost de ajutor.happy