| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineața dragilor, as dori sa știu la un telefon ce folie e mai bună, cea de silicon, cea full HD -glue., cea de ceremica sau cea montată cu hidrogel lichid? Ce este mai apoi introdusă gen într-un aparat UV. Ce folie protejează mai bine împotriva căzăturilor?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Cea mai buna este cea de sticla.Din ce am observat la multi care folosesc, se sparge acel geam, dar nu si ecranu telefonului, atunci cand lau scapat si s-a intamplat sa sa se crape.

Deci nu folie, este un geam f subtire si f rezistent, special facut pentru asa ceva.Is cam scumpe, cel putin la tine, eu le iau undeva de 10 ori mai putin decat pretul original, dar merita.
Gaesesti si tu mai ieftin pe internet, pe amazon, pe eBay