| EuuGabyy a întrebat:

Buna dimineata. Stiti cumva cum se downloadeaza jocuri de pe pc pe Nokia lumia 520? Caci nu am internet pe telefon si vreau sa trag de pe site-ul celor de la Microsoft hill climb sau fruit ninja sau angry birds si nu stiu cum sa downloadez ( eu am modem cu internet nu wireless). Va rog spuneti-mi daca stiti.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In primul rand ca sa conectezi 520 la PC iti trebuie Windows 7. Daca ai XP,
nu poti. Daca ai instalezi asta gratis:
http://www.windowsphone.com/en-US/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop
("download now", dupa ce l-ai descarcat si instalat, conectezi telefonul si te ghideaza programul).
- Descraci jocurile pe PC si prin programul asta le transferi pe card in telefon.
- Te duci din meniul teefonului pe card si le instalezi.

| EuuGabyy explică (pentru horia2012):

Pff, eu am windows xp.

| horia2012 a răspuns (pentru EuuGabyy):

Daca PC-ul suport W7, cauta la cineva sau descarca-l de pe net (nu poti sa-ti dau link-ul). Daca il descarci, toate imaginiel sunt bootabile deja. Nu trebuie sa le faci tu bootabile. Scrii un DVD cu el, la viteza de 8-10 si il instalezi.

| catalin922220 a răspuns (pentru horia2012):

Spune-mi Te Rog Ca Am Windows

| horia2012 a răspuns (pentru catalin922220):

Ce sa-ti spun? Ti-am dat link-ul de unde descarci aplicatia. O instalezi, conectezi telefonul si cu ajutorul programului respectiv, le transferi in telefon pe CARD. De descarcat jocurile respective, le descarci usor. La fiecar ejoc este un buton de "download".