| CRISTINA1321 a întrebat:

Buna dimineata TPU, as vrea sa va intreb, dintre telefoanele Huawei Ascend p8 si Samsung Galaxy A3 care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Probabil o sa sara multi pe mine dar eu spun ca mai bine ai lua Huawei. Din cate am vazut la specificatii este net superior fata de Samsung.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei P8, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......jtxw56.php

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung Galaxy A3. Hai sa fim seriosi. Este Samsung.

| CRISTINA1321 explică (pentru anonim_4396):

Da asta am zis si eu cand am auzit dar dupa aia m-am uitat la ele si acum nu stiu pe care il aleg laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea nu te baga cu Huawei, Allview, Utok, Eboda, Evolio, Lenovo... Citeam intr-o zi ca sa nu se achizitioneze aceste telefoane sau tablete si am luat in ras.

Am tableta si tel Allview. Un singur cuvant : VARZA! Am trecut pe Samsung.

| KLiNK a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu compara Huawei si Lenovo cu Allview, Utok si astea. Sunt diferente in ceea ce priveste calitatea (in favoarea lui Huawei si Lenovo, bineinteles). Singura asemanare este ca telefoanele sunt din China dar nu are rost sa compari Huawei cu Allview de exemplu. Este ca si cum ai compara HTC cu Gigabyte Gsmart. Ambele sunt companii din Taiwan dar performanta si calitatea inclina spre HTC.

| andutzu2000 a răspuns:

Vad ca sunt multi dresati de Samsung si de ''calitatea'' pe care o au telefoanele lor. Haideti sa va zic ceva: telefoanele cu adevarat bune sunt cele din seria ''S''. Nu cumparati derivate cum sunt cele cu J cu A cu Core sau mai stiu eu ce denumire.
P8 este mai bun ca A3 dar iti recomand acest telefon;) ->http://www.emag.ro/......D176QMBBM/

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Huawei Ascent p8 deoarece am avut si eu si a mers foarte bine(pana cand l-am scapat in rau si a fost praf).
Si matusa mea a avut un Samsung galaxy A 3 si l-a scapat odata din mana si s-a crapat tot ecranul.
Deci eu ti-l recomand pe Huawei.