| Yovlad1234567890987654321 a întrebat:

Bună lume! De câteva zile cineva îmi spune ca Pe contul persoanei respective arata ca (eu) contul meu de Facebook reclame și pagini cu articol sexual și arata ca as fii dat like... exemplu >="...îi place asta " și arata video-ul cu tema sexuala .....Si eu nu am dat nici-un like și nici nu am vizualizat chestiile astea sexuale ....cine știe cine sau ce face asta, va rog sa mă anunțați și pe mine ....Ma îngrijorez si mi-am si schimbat parola, dar degeaba

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa se intampla daca dai click pe orice si dai like-uri pe diferite pagini.
Singura rezolvare este sa raporteze aceste pagini la Facebook si sa dea ca deranjanta. In acest caz vor interzice filmuletul, dar si accesul la site-ul de stocare. Dupa cateva sesizari diferite se verifica si sursa problemei.

| INEEDHELPPLS a răspuns:

Ai un keylogger (are toate parolele tale din dispozitiv)
ca sa scapi de el resetezi telefonul/reinstalezi windows