| VeliFlorentina a întrebat:

Bună. Mi-a apărut ca o umbra pe display-ul telefonului care afectează culorile rosu, albastru și galben. Pare ca și cum s-ar scurge "intuneric" din marginea superioara a ecranului. În zona respectiva deformează culorile. Albastru ajunge sa aibă tente de gri-negru, asemenea unor pete, rosu asemenea albastrului iar galbenul sau oranjul, ajung sa aibă pete verzi. Îmi pare rau ca nu pot sa pun o fotografie. Știți cumva dacă dispare sau trebuie sa îmi iau adio de la telefon?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie inlocuit displayul

| VeliFlorentina explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc. Am tot sperat sa nu fie cazul?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un sercice serios, ei vor spune motivul simptomei si posibilitatile de rezolvare.

| VeliFlorentina explică (pentru Bula):

Multumesc. Cred ca este cea mai buna opțiune.

| LisaJulie a răspuns:

Cat de vechi este telefonul tău, dacă are mai mult de 5 ani atunci asa face