| razvanelll93 a întrebat:

ma intereseaza daca stiti cam cat ma costa trasportul unui iphone 5s din SUA cumparat de pe siteul de la Apple, sau daca stiti alte tari, din Europa de preferat de unde pot achizitiona 5s la preturi decente, nu ca in Romania.

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Intr-adevar, l-ai achizitiona la un pret mai bun, insa costurile (transport, taxe vamale, taxe postale etc) cu siguranta sunt uriase. Si tot la banii aia ajungi. Plus ca-s riscuri majore ca telefonul sa fie codat, sa nu ajunga "intreg" la destinatie si alte chestii. Nu te sfatuiesc sa-ti cumperi un telefon prin curier.