| mau1993 a întrebat:

Mi-am achizitionat un iphone 3 Gs folosit. Dar problema e ca nu imi apare nimic pe acran nici nu suna atunci cand ma suna cineva. Cu mesajele nu are treaba se trimit doar cu apelurile. Ce ar putea avea? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Internetul pe cartela iti merge? Daca da, cel mai probabil e o problema de soft. La iphone il poti face acasa, dar e recomandat sa apelezi la cineva care a mai facut asta, sa nu cumva sa instalezi o versiune care nu se poate debloca si sa ramai o luna-doua cu telefonul pe bara pana o deblocheaza cineva.

Din cate tin minte, ultima versiune de soft care se poate debloca fara probleme pe 3GS e 6.1.2, se instaleaza cu ajutorul redsn0w sau sn0wbreeze, se deblocheaza cu evasi0n jailbreak, si pe urma iti instalezi ultrasn0w pe telefon (il conectezi la retea wireless pentru instalarea acestui program) daca primesti "no service" cand bagi cartela. Asa ar trebui sa mearga, am facut unul acum cateva luni.

3 răspunsuri:
| RELIABLE a răspuns:

Du-te si resofteazal costa in jur de 50 lei

| lexxxy a răspuns:

L-ai scos de pe silentios? e posibil sa fie pe silentios