| minnie91 a întrebat:

Bună, ne-am cumpărat iPhone 15 vreo 2 zile în urmă.
L-am încărcat pana la 100%, l-am scos de la încărcat și procentele încărcării bateriei scad treptat. Oare, care ar fi cauza?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai și... Te așteptai să stea încărcat 100% mereu?

| minnie91 explică (pentru suntserios):

Păi nu, seara era 97, și cand m-am trezit are 93

| suntserios a răspuns (pentru minnie91):

Așa. Și vroiai sa funcționeze toată noapte fara curent sau cum?

| Hyperion7 a răspuns:

Chestia asta se întâmplă și la android, nu numai la iPhone, uite un articol care îți răspunde și de ce
https://www.techstrain.com/battery-drain-overnight/

| carevaescu a răspuns:

E normal să scadă treptat, sunt multe programe ce rulează pe fundal. Dacă vrei să scadă mult mai puțin, deconectează l de la internet și și pune l pe modul batery saver.
Tot va consuma un pic pentru că trebuie să se conecteze la rețeaua de telefonie mobilă.
Dacă vrei să consume și mai puțin pune l pe flight mode.

Dar sincer nu merită tot acest efort pentru 4%

| literallythesamebruh a răspuns:

Este normal să piardă procente în timpul nopții, mai ales dacă ai internetul pornit sau aplicații lăsate în fundal. Eu unul am un Xiaomi Poco F5 care nu pierde nici un procent. Înainte de a mă băga la somn, opresc internetul și toate aplicațiile.

| Ceaki a răspuns:

Asa este produs iphone ul consuma seara chiar si inchis