| TheLordOfTheRings a întrebat:

Am o boxa bluetooth Akay, de ceva timp (nu de la inceput) cand ma conectez la ea, conexiunea wifi merge foarte slab sau chiar deloc. Aveti idee din ce cauza si cum as putea sa remediez problema? Mulțumiri.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La alte dispozitive semnalul wifi e bun?

| ziftode a răspuns (pentru RAY):

DUDE, nu conteaza semnalul, am avut exact aceeasi problema la mine acasa cu mouse pe bluetooth, faceam transfer pe wifi si imi mergea lent mouse-ul, problema a disparut complet cand mi-am luat router wifi pe 5GHz... distanta intre oricare 2 device-uri la mine nu e mai mare de 2 metrii, deci semnalul e 100%

| RAY a răspuns (pentru ziftode):

Atunci sa cumpere https://www.emag.ro/......DKQH5YBBM/

| ziftode a răspuns:

Da, iti cumperi wifi pe 5GHz si nu pe 2. 4GHz care e prea aproape de frecventa bluetooth-ului
sau iti tragi fir si renunti la wifi

Întrebări recente