| Teodora11 a întrebat:

Bună seara. Doresc să călătoresc în UK. Aș fi curioasă de cum să procedez cu cartela telefonică. Ce mă sfătuiți?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Iti iei o cartela de acolo. Preferabil un Vodafone sau giffgaff.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Konstantinos99 a răspuns:

Recomandare prepay de la "giff-gaff"
Calatorie sprancenata dar te asteptam inapoi in tarawinking

| relian a răspuns:

Aha, inseamna ca nu ai mai luat iPhone 14 din SUA, de luai nu mai vorbeai de cartela acum.
Lasa ca iei 15 laughing am vazut ca si in RO companiile de telefonie folosesc eSim, asa ca iti aduce mosu pe asta 15.

Referitor la cartela, activeaza roaming si telefonul va functiona, asta daca doar calatoresti.
Ma gindeam ca ajungi pe aici prin america sa iei telefonul ala ce tot te laudai happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți iei o carte de acolo. UK nemaifiind in UE mai greu cu roamingul

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa cumperi o cartela telefonica din UK, ca roamingul este un serviciu prea scump ca sa pastrezi cartela de Roamnia si s platesti atat de mult, fiind nevoit sa reincarci cartela tota la 2-3 zile.

| Perji a răspuns:

Ai abonament sau prepay?
In abonament nu ai si roaming?
Daca ai prepay, incarci optiunea cu 16 euro sau mai mult, UK nefiind in UE. Intreaba la un showroom.

| Simpatic a răspuns:

Urata tara ti-ai ales pentru calatorie happy