| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! Pe iPhone 14 pro nu mai apare ca la celelalte iPhone-uri mai vechi ( spre exemplu iPhone 11) despre încălcare?
La iPhone 11 când băgam telefonul la încărcat îmi spunea încărcare optimizată înainte de ora 06:00.
Adică este normal sau telefonul meu are probleme ca nu mai apare mesajul asta? Ma interesează cine are iPhone 14 pro sa îmi confirme sau infirme.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca vorbesti despre % de incarcare, arata cand se incarca cit la suta s-a incarcat, sau dupa, la fel atrata cit la suta mai ai curent in baterie.
Eu asa il am pus, imi arata mereu ce procentaj mai are bateria, la incarcare la fel.Dar poti sa setezi sa arate, sau sa nu arate.

Referitor la mesaj, asa este, NU mai apare, sau nu se opreste din incarcat la 80%, apoi da mesaj ca va continua dupa nu stiu cate ore sau la 5-6 dimineata, la 14 nu mai este asa.

| literallythesamebruh a răspuns:

Mulți utilizatori se plâng de această chestie de când cu IOS 16 și spun că le merge doar în anumite momente. Așteaptă câteva actualizări și poate se rezolvă.