| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

Am o problema, telefonul meu Samsung Galaxy s20 fe 5g îmi încarcă foarte greu, nu știu ce poate fi ori mufa ori încărcătorul, am curățat mufa Usb-C de la telefon la fel și adaptorul și cablul usb - c și acum îmi arata ca îmi încarcă în 2h și 53 de minute și îmi apare picătura aia la notificare și este enervant tare, ce as putea face, eu as vrea sa îmi cumpăr un telefon nou, un Samsung Galaxy s23, dar mama nu ma lasă și asta ma supăra rău, i-am spus, ca eu nu vreau sa folosesc telefon stricat, mami a zis ca nu are nimic, cum sa nu aibă nimic, plus ca are și încărcare rapida, în 2h și 56 de minute zici ca este rapid, nu știu ce sa mai fac, la servicie nu vreau să-l duc, pentru ca mie nu îmi place sa folosesc telefoane desfăcute în interior.

Ce părere aveți, sa îl mai folosesc telefonul sau nu?

Îmi doresc foarte mult un Galaxy s23, dar mama nu ma lasă să îl iau.

Ce sa fac?

Mi-am băgat toate datele pe tableta și nu vreau sa umblu cu tableata pe strada, pentru ca ma crede lumea prost.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incarcarea in 3 ore este incarcare normala (nu rapida).

Ai verificat cu ALT incarcator?

| literallythesamebruh a răspuns:

Care este problema dacă folosești un telefon desfăcut? Dacă este reparat cum trebuie, care este inconvenientul? Eu, personal, mi-am desfăcut fiecare telefon singur în momentul în care am avut nevoie să îl repar. Toate mi-au mers brici. Dacă chiar îți dorești să scapi de această problemă, du-te și repară-l.

| Darius50boss a răspuns:

Nu contează dacă este desfăcut

| StefanescuDaniel a răspuns:

Poti sa il arunci la gunoi. Exact asa am patit si eu fratioare cu acelasi model de telefon in primavara anului 2021. Il cumparasem prin Octombrie cand a aparut si m-a tinut doara vreo 4-5 luni cam asa apoi am avut aceeasi problema ca tine. Prima data facea figuri incarca doar pana la 79%, apoi incarca pana la 100% dar cateodata trebuia sa il las intre 3 si 8 ore ca sa se incarce la maxim. Nu ai ce sa faci decat daca mai ai garantie la el sau daca ai bani ca sa il duci la un service si sa iti schimbe mufa de incarcare cu totul cu una nou-nouta sigilata bineinteles nu cu una second-hand. Funda?