| Răzvan_Răzvan__nw6U a întrebat:

Bună seara/ziua/dimineața, am o cartelă de Vodafone, am incercat sa îmi fac un cont de revolut dar am observat că este înscris un cont deja, nu pot înțelege cum? Menționez că, cartela am luat-o de la magazinele Vodafone, ce pot face?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Faci confuzie între cartelă și numărul de telefon. Cel care a deținut numărul de telefon înaintea ta a avut cont de revolut. Numărul de telefon contează - nu cartela.
Dacă nu încarci numărul de pe o cartelă prepay timp de 10 luni pierzi numărul. Numărul rămâne inactiv timp de un an și jumătate după care este trecut pe o nouă cartelă și vândut ca și cartelă SIM prepay sau dat unui nou abonat pe cartelă cu abonament.

| Hyperion7 a răspuns (pentru gabicoo):

Ok,asta nu o știam
Nota bene!