| STEFBOSSTEGA a întrebat:

am incercat sa mi schimb versiunea la Android cu o aplicatie:Buildprop edit.Am reusit mi s-a schimbat versiunea dar nu mi mai functioneaza unele aplicatii.Cum pot sa revin la versiunea anterioara? Am incercat sa dau reset si a ramas acceași

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

big grinDD Lol tu chiar crezi ca schimbi versiunea de Android cu buildprop editor xDD
Niciodata sa nu mai spui prostia asta, cand editezi Android din build.prop il schimbi doar vizual ca tu o sa ai aceeasi versiune de Android. Procesul in sine de schimbare a Android-ului este mult mai dificil decat ce ai facut tu big grin La fel de bine acolo poti pune in loc de Android 7.1 (sa zic) iOS 12 si o sa-ti apara scris iOS 12 big grin

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Daca e Samsung, ia firmware de pe
https://www.sammobile.com/firmwares/
cauta versiunea de telefon al tau
daca nu e Samsung, habar n-am
apoi o pui cu Odin, cauta pe google Odin howto

| STEFBOSSTEGA explică (pentru ziftode):

Mulțumesc dar nu am Samsung am Allview