| E99 a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor, vreau sa imi iau un HTC ONE M8, insa

" nu merge gsm, arata limited service, butonul vol - nu merge si are 2 pete pe display"

pretul e in jur de 400 de lei, ce sa fac?, ce e cu problema cu gsm.ul, se poate repara?, dar cu volumul( butoanele)?
PLS, REPEDE.

DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tot timpul vă recomand să vă cumpăraţi un telefon NOU, din magazin, cu Factură + Garanţie!

NU cumpăraţi second-uri de pe diverse site-uri ( sau de la diverse persoane ) că veţi avea probleme cu telefonul sad

NU vă mai "aruncaţi" banii degeaba!

Toate cele bune!

| E99 explică (pentru bursuc001):

DA, asa e, dar nah, cu butoanele nu e cestiu eu ce, gsm.ul sunt curios daca se poate face.

| bursuc001 a răspuns (pentru E99):

"Gsm limited service" poate indica că acel HTC ONE M8 este CODAT pe o reţea din străinătate :(
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2708567&page=20

http://www.smartgsmtalk.com/......aUnVx.html

Încearcă să faci o căutare "manuală" a reţelei!
Dacă nu reuşeşte să găsească o reţea din România, atunci, cel mai probabil, este codat!
Deci, va trebui să mai plăteşti şi decodarea...