| iulianr a întrebat:

Am o placa video de 512 Mb, dar azi am observat ca pe cutie mai scrie "Turbo Cache to 1GB". Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| BigBadSheep a răspuns:

Turbo cache ar fi următoarea chestie: în condiţii normale se comportă ca una de 512 Mb, la nevoie sau dacă vrei să o faci tu permanentă s-ar comporta ca una de 1Gb...se comportă dar asta nu înseamnă că şi este...

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Faza cu Turbo Cache inseamna ca placa ta e de 512 MB, dar atunci cand este solicitata poate ajunge pana la 1 GB, ceilalti 512 MB luandu-i din RAM (asta daca ai un RAM bunicel, de vreo 2 GB).
Sanatate!

| ICEbalI a răspuns:

Reclama man...happy
daca este de 512 nu poate fi ma tare happy
bafta.