| UndeadEnigma a întrebat:

Am o problema mare cu iPhone 5 care nu vrea sa se incarce. Cand l-am luat bagam direct cablul lighting (mentionez ca nu e original, dar cred ca adaptorul e) si incarca. Acum trebuie sa il bag de 100 de ori pana il recunoaste ca sa incarce. Ce sa ii fac?

1 răspuns:
| AlexL28 a răspuns:

Daca cablul nu e original e posibil sa se fi dus mufa si poate nu mai da curent cum trebuie, incearca daca ai un aparat corespunzator sa verifici daca da curent, daca nu ai cred ca merge si daca pui limba pe mufa cand e bagat in priza, daca te pisca are daca nu nu are. Daca nu are ar trebui schimbat preferabil cu unul original. Spera doar sa nu fie de vina telefonul.