| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator Dell Optiplex 760 cu Windows XP si as vrea cat mai curand sa instalez pe el Windows 7. Chestia este ca stiu cum se instaleaza Windows 7, dar nu stiu ce drivere audio, video, de retea etc trebuie instalate si de unde sa le obtin. Precizez faptul ca am un laptop de la Lenovo, tot cu Windows 7, dar are drivere de la Lenovo. Oare se potrivesc cu PC-ul meu? Voi ce sfaturi si etape imi dati ca sa instalez corect Windows 7 pe PC?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aici gasesti un detector de drivere pentru PC-ul tau.
http://www.dell.com/......ers/simple

Dupa instalarea windows-ului dai click pe butonul "Detect drivers" si urmezi pasii ce se afiseaza.
Tot aici la "Find it myself" poti alege manual tipul de windows pentru care iti trebuie driverele.

| August99 a răspuns:

Driverele trebuie sa fie exact pentru modelul tau de laptop. poti sa scrii pe google Dell optiplex 760 drivers si o sa gasesti

| dulgherunicu a răspuns:

Mai bine pui win.10 majoritatea driverelor se instaleaza automat si consuma mult mai putine resurse ca 7