| Anonim1447799 a întrebat:

Am un iPhone șapte care de dimineață l-am găsit supraîncălzit, din ce cauză este? Menționez că nu am actualizat software la cea mai noua versiune de câteva luni, l-am lasat peste noapte in priza, dimineața îmi apărea mesajul ca nu îl pot folosi pana se răcește, problema este ca nu se răcește, se încălzește dintr-o data fără sa ii fac nimic și in o ora s-a descărcat complet! Ce e de făcut?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E dus. Trebuia sa il scoti de la incarcat cand era 100%. Nu oricine merită iPhone.

| Anonim1447799 explică (pentru darrio2007):

E al surori mele! Eu am un iPhone 8 plus care îl las in fiecare noapte la încărcat pana dimineața, îl am de 3 ani! Hai sa nu ne dam cu părerea dacă nu știm

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim1447799):

Era bine daca nu ne derutai de la inceput. Ca il ai tu. Acum nu e al tau. Mai bine nu mai intrebai. Ti-am dat cu parerea. Nu iti convine, problema ta.

| Anonim1447799 explică (pentru darrio2007):

De ce sa nu întreb laughing nu era același lucru dacă era al meu?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim1447799):

Seară plăcută!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa il duci la servis sa il repare ei

| NotNamed a răspuns:

Sa il arunci la gunoi. Nu inteleg de ce atunci cand vreti sa comandati un lucru vreti sa fie de calitate dar când vine vorba de telefoane luati iphone pentru brand. De calitatea este Samsung, OnePlus si altele dar nu iPhone. Prea scump pentru ce oferă si anual isi iau zeci de milioane de euro amenda pentru dezinformarea si falsa publicitate.

| Anonim1447799 explică (pentru NotNamed):

Am un iPhone 8 plus de 3 ani, înainte aveam un Samsung s7, nu îmi pare rau deloc ca l-am schimbat și am ajuns la Apple, sunt de 10 ori mai bune decât tot ce inseamna Samsung! Dacă tu vezi calitate in Samsung nu e ok. Calitatea consta in ce la tine? In poze care ies oribil, blocarea ecranului, scoaterea din aplicații când îți e lumea mai draga? Asta e ceea ce numești tu,, calitate " pentru ca îți place Samsung nu trebuie sa critici Apple! Apple se ridica cu mult peste tot ce inseamna Samsung! Cu asta sper sa fi spus tot! O zi buna!

| NotNamed a răspuns (pentru Anonim1447799):

"daca tu vezi calitate in Samsung nu e ok" practic nici tu nu ar trebui sa critici ceea ce se contrazice cu ce spui tu. Imi dau seama ca am exagerat pe moment si.mi cer scuze. Voiam sa fac referire ca ofera cu mult mai putin decat prefit. Calitatea-pret al iphone. ului este total debalansata. Si ca sa.ti raspund si la calitatea din punctul meu de vedere consta in doua parti:
1. Aspectul
2. Performanta
Iphonul este prea scump si la aspect arata groaznic cu acel noch. Cum ar fi fost sa arate iphone.ul 12 cu o mica perforatie ca la s20 in loc de ditamai notch.ul? Sau cum ar fi fost sa aiba o amprenta digitala? Sau cum ar fi fost sa aiba un zoom x150? Cum ar fi sa aiba 12gb ram si 512gb rom? Cum ar fi sa aiba 5G pe ambele sim.uri in acelasi timp? Cum ar fi sa poti instala orice aplicatie, muzica si filme de pe internet gratis unele dintre ele cu mod apk ca sa aiba benefici premium deblocate? Cum ar fi sa vina in cutie si cu stecherul de încărcător iar acesta sa aiba quick charge? Cum ar fi sa aiba o baterie mai mare, sa aiba o capacitate mai mare si sa se incarce mult mai rapid? De ce nu detine aceste lucruri dar este mult mai scump decat un Samsung? De ce se lauda cu rezistenta la apa ridicata ca mai apoi sa ia 10milioane € amenda din partea comisiei italiene pentru înșelăciune, si inca alte amenzi? De ce se lauda ca procesorul de pe ultimul model este mai puternic si mao rapid decat precedentul insa in teste este mai slab dar mai scump? Sunt niste hoti de bani. Calitatea - preț este dezastru.

| InOrOut a răspuns (pentru Anonim1447799):

Si eu am Samsung S7 si e foarte ok, il am de 3 ani. Nu as renunta la el pentru nimic. Nu prea inteleg astea "In poze care ies oribil" mie imi plac pozele sunt foarte ok la camera din spate, la cea frontala e prea fish eye asta chiar nu imi place la selfie, "blocarea ecranului" mie nu mi s-a intamplat niciodata sa se blocheze in acesti 3 ani, "scoaterea din aplicații când îți e lumea mai draga" nici asta, poate tu ai luat virusi, eu constant fac maintance si scan la virusi.

| InOrOut a răspuns (pentru InOrOut):

Si nu fac update happy alea sunt periculoase rau. Imi tot spune telefonul ca a gasit update rapid dau later happy

| Anonim1447799 explică (pentru InOrOut):

Am spus ce am spus, și îmi asum! Le-am comparat și stiu ce zic

| InOrOut a răspuns (pentru Anonim1447799):

E drept, eu nu am avut iphone pana acum. Eu nu pot face comparatie.

| NotNamed a răspuns:

Deci efectiv in acel review arata mult mai multe defecte decat ce am prezentat eu. Fura de rup javrele

| InOrOut a răspuns:

Are si el pasta termo ca si laptopul ca si pc-ul. Cand se termina acea pasta se incalzeste tare si poti sa il arunci la gunoi. Mai poti incerca sa ii dai restore to factory setings. Daca face la fel ia alt telefon. Precis il ai de 4 ani si l-ai folosit non stop, altfel nu se ducea pasta.

| Anonim1447799 explică (pentru InOrOut):

Îl am doar de 8 luni, cumpărat nou