| idkjustquestions a întrebat:

Buna TPU! As avea o întrebare, mai exact daca pot transfera datele de pe un telefon pe altul, spre exemplu datele de pe IPhone 11 sa fie pe IPhone 13 si datele de pe IPhone 13 sa fie pe IPhone 11. Daca se poate va rog sa imi spuneti cum, Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intre iPhone-uri poti face transfer prin intermediul unui calculator, cu care te poti conecta prin cablu.
Intre telefoane cu Android poti ace transfer prin stick USB sau prin cablu si un calculator.

| sonya a răspuns:

Salut!

Ca sa poti transfera datele de pe un iphone pe altul tot ce trebuie sa faci este sa apropii telefoanele unul de altul. Asta inseamna ca unul va prelua datele de pe celalalt, dar nu se va face schimb, ci datele vor fi inlocuite sau adaugate daca nu sunt deja.

Schimb pe schimb nu prea merge decat sa scoti datele de pe ambele telefoane in calculator si apoi sa le pui manual tu pe fiecare in parte.

| VladAntonio a răspuns:

Mutarea datelor pe IOS se face de mai bine de 12 ani prin cloud.
-> te contectezi simplu pe telefonul dorit cu contul de iCloud.

-> iti sugerez inainte sa faci o salvare totala a datelor.
bafta.