| flower222 a întrebat:

astăzi am vrut sa fac poze sub apa așa ca mi-am băgat doar camera (am iph 7+) și după vreo 10 minute de la asta am deschis camera pentru a face o poza și am observat ca mi s-a uzat/aburit camera dar pe dinăuntru iar când incerc sa fac poze nu merge deoarece arată doar negru, pe nici o aplicație nu pot face poze/filma. Va rog ajutor!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Esti unul din mulții fraieri ce iși distruge telefonul in așa fel.
Singurul lucru ce poți face e sa il duci la un service sa elimine umezeala din telefon.
Garanția nu iți acopera asa ceva. Deci trebuie să platești.
Și pe viitor nu mai crede prostiile cu rezistența la apă.

| elena97890 a răspuns:

Desi telefoanele Apple zic ca sunt rezistente la apa e vrajeala, au numai un cauciuc ce lipeste spatele de display pe margini, sa stii pe viitor ca nu e de gluma cu aceste telefoane daca le bagi in apa. Cel mai bine ar fi sa il duci la service si sa speri ca apa a ajuns doar la camera si daca vrei sa fie rezistent la apa neaparat iti recomand Samsung s7 sau s8 nu am avut nicio problema si am intrat de multe ori in apa cu ambele modele, stai calm ca si astea sunt telefoane smechere au cam acelasi pret

| Fedaskyn a răspuns:

Il duci la garantie sau ceri banii inapoi.
Poti incerca sa pui telefonul in orez si sa-l lasi acolo peste noapte caci daca a intrat apa in el va fi absorbita de orez