| AndreeaRaluca18 a întrebat:

Cu cat ma tine mai mult bateria de telefon de 2150 mAh decat cea de 1750 mAh?

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Aproximativ cu 20% mai mult din cat te tinea cea de 1750mAh. Adica daca cea de 1750 te tinea o zi asta de 2150 te tine o zi si aprox. 5 ore

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru simpluone):

Este imposibil de determinat deoarece nu stii cat consuma fiecare. daca vorbim de acelasi telefon este adevarat, daca vorbim de telefoane diferite au consumuri diferite in functie de marimea ecranului, tipul procesorului etc... pune o baterie de 1750 pe un 3310 si una de 2150 pe un s4 si vezi care tine mai mult.

| simpluone a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Calculul era aproximativ pentru acelasi telefon! Eu am inteles ca doreste sa schimbe la un telefon bateria de 1750 cu una de 2150 adica acelasi consum. Si conditia este ca ambele baterii sa fie la fel de noi!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru simpluone):

Pai e regula de 3 simlpa. 1750 ---- 100%, 2150-----x.
x = 2150*100/1750 = 122% deci cu 22% mai mult. e clasa a 4-a serios acu...

| AndreeaRaluca18 explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Tie ti-a dat 122 % si asta nu inseamna ca este egal cu 22 %

7 răspunsuri:
| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Cu 400 de mAh.

| AnonimaSecretá a răspuns:

Daaaaaa happy

| AlinChis a răspuns:

Da, te tine cu vreo 2-3 ore in plus