| ℓαdу a întrebat:

Mi.am luat un Samsung Galaxy Mini 2 chiar azi si nu.mi merge netu. Va rog din suflet ajutati.ma, ce trebuie sa fac ca sa-mi mearga? Fundita! P.S : Vaaa Imploorr, Ajuutatii.maa sigh laughing)

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cere setarile de la operatorul tau.Azi am aflat ca 2 nu are wi-fi.Eu am primul Mini si al meu are.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Acest model de telefon ARE wi-fi; vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php

Apoi, dacă te interesează setările pentru netul pe conexiunea de date, atunci trebuie activat şi făcute setările corespunzătoare.

Înţeleg că eşti pe Orange şi ai primit mesajul cu setările.
REFĂ-le şi ar trebui să meargă.

Dacă NU merge, atunci poţi face setările AUTOMAT, la linkul :
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

Dacă nu reuşeşti, atunci poţi face setările manuale, aşa cum sunt explicate la linkul oficial :
http://www.orange.ro/......n/iq/43062

Toate cele bune.

| simina96 a răspuns:

Incearca sa te conectezi la wireless daca ai, sau daca nu incearca 3G este acolo la setari, la conectivitate de date. Il activezi si dupa aia astepti cateva minute sa ti se incarce pagina happy

| Dany127 a răspuns:

Trebuie sa iei setarile de la operator (care le gasesti pe net, pe site-ul lor, si sunt automate) Trebuie doar sa urmezi instructiunile lor.

| ℓαdу explică (pentru Dany127):

Site.ul de la Orange? happy

| ℓαdу explică (pentru Dany127):

Da. am primit mesajele cu setarile de la Internet. si Le.am Instalat. Dar tot nu merge sad

| Dany127 a răspuns (pentru ℓαdу):

Du-te cu el la un magazin Orange si o sa ti-l seteze ei. Altceva nu cred ca mai ai ce face.

| PisicutaMea a răspuns:

Am si eu acelasi telefon.Dai la setari-->Wireless si retea-->Retele mobile-->Utilizare pachete de date.

| Necuu a răspuns:

Activeaza datele in caz ca nu le-ai activat. Vezi ca le ai in bara de intrumente ( acea "perdea " ).Pe undeva trebuie sa scrie date. Activeaza-le!

| Mony_Nelly_1995 a răspuns:

Sau poti sa te duci la un magazin Orange/voda, ma rog si ti-l seteaza ei