| Prostulprostilorcamebeack a întrebat:

Bună TPU, revin cu o întrebare, cum pot instala android 4.0 pe un telefon Microsoft Nokia Lumina 435 cu Windows Phone 10? As vrea explicat pas cu pas, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Pe vremea" lui Android 4.0 (dar si la versiunile actuale) bazele de date ale "driverelor" nu au continut necesarul pentru orice telefoane, mai ales pentru cele ale concurentilor,
Ca urmare, chiar daca ai reusi sa faci o instalare (partiala) pe un telefon cu Windows (Nokia), Mac OS (iPhone) sau alte fabricatii care nu folosesc Android, acesta nu ar functiona sau ar functiona doar partial.
Aceasta incompabilitate este valabila si invers.

Nici versiunile din acelasi sisteme de operare nu prea sunt compatibile intre versiunile de aparate (telefoane, calculatoare etc.), fiindca cele vechi nu mai au suport de la fabricanti, iar aparatele noi nu au "drivere" pentru versiunile vechi de sisteme de operare (softuri).

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

4.0 nu mai primeste nimic de mult, si aplicatiile pentru el nu mai merg. Minin 5.0, dar cu 500-700 de lei iti iei un smartphone si mult mai decent ca Nokia ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In anii 50' trăiești de ai nevoie de android 4.0? Nu poți, ăla suporta doar acel sistem de operare. I-ați un telefon și tu mai actual care nu are android 4.0, nici nu primești update la aplicații cu așa ceva, e de mult apus.
Mai nou avem și noi android 12, daca mai ziceai 11 sau 10 păreai și tu mai contemporan.
Daca ai putea face așa ceva ai face o regresie totala, fiindcă ți-ar încetini telul foarte mult, ar fi plin de lag. Lasă-l așa cum este că e ok.

| Prostulprostilorcamebeack explică (pentru anonim_4396):

Lasă l asa cu este ca e ok nu e ok deloc are doar Edge ca și browser web și și ala e vechi de 10 ani și nu am Whatsapp Mesenger Facebook etc am zis asa orientativ 4.0 adică dacă se poate vreau și mai mare dar nu cred adică and 4.0 era ușor de instalat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Prostulprostilorcamebeack):

Nu ai de ce sa instalezi cu 4.0 că îți dai singur demage la telefon. Poți doar pe Nokia care are sistem de operare android.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite eu am Nokia cu sistem de operare Android 9 si mi s-a spus ca nu pot reveni la Android 8 ca exista riscul sa ma aleg cu o caramida in loc de telefon. Stii tu vreo solutie pe care nu o stiu eu, de zici ca pe Nokia se pot pune Androiduri vechi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai băut ceva puiuț? Vezi că celui care a deschis topicul trebuia să ii răspunzi nu mie laughing eu am susținut că nu se poate sa pună android, pe modelul lui de tel, s daca ar putea să spunem ipotetic i-ar da damage la telefon cu android 4.0
Pe cele cu android poate dar nu android 4.0 care e apus!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai sunt puiut de zeci de ani. Invata sa vorbesti frumos ca eu asa am vorbit cu tine.
Ti-am scris tie si nu celui care a pus întrebarea pentru ca am si eu dorinta de-a instala un Android vechi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oooo stimate domn laughing Nu a impresionat că cineva îmi vorbește frumos daca îmi răspunde eronat. Am menționat clar că nu poate pune android 4.0 că e prea vechi, se poate pune android pe Nokia dar pe unul care are android și un android actual nu unul foarte vechi.Lasa-l 9 daca merge bine, eu nu mi-aș lua Nokia nici dacă l-aș primi 4 free

| Anonim9118 a răspuns:

Wow ce discuție "interesanta" laughing) laughing) Prostulprostilorcameback laughing chiar așa mai e cineva "activ " care ați purtat aceasta discuție interesanta? Aștept să îmi scrieți dacă da