| BlondaBă a întrebat:

Buna TPU kiss. Sunt in reteaua Cosmote si am abonament cu 500 de Mb ( trafic de net ). Eu mi-am spart vechiul telefon, iar acum am o caramida si am mutat cartela din ala vechi in caramida laughing. Nu imi merge internetul ca decateva luni platesc abonamentul degeaba ca nu ma pot conecta. Cum il pot activa? thinking
P.S. : PAPION; x!

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Probabil e o chestiune ce tine de setari ale telefonului pe care il utilizezi acum. te sfatuiesc sa mergi intr-un magazin Cosmote cu telefonul si sa-i rogi pe angajatii de acolo sa te ajute sa rezolvi problema. nu e normal sa platesti pentru un serviciu si sa nu poti avea acces la el.

2 răspunsuri:
| o3oDYAo3o a răspuns:

Pai trebuie sa ceri la cosmote sa dezactiveze extraoptiunea 0-0-

| darrio2007 a răspuns:

Depinde daca acea caramida are net.Mergi la ei si spune-le sa dezactiveze netul.