| BakusStyle a întrebat:

Sunt nou pe acest site si am o problema care ma tot chinuie de ceva timp. Am un telefon Allview x2 soul care a primit un virus puternic care nu se poate sterge din telefon. Dupa cateva investigatii facute de mine am observat ca unii virusi puteam sa ii sterg iar altii nu, zicand ca acei virusi sunt rootati in telefon si nu merg stersi. Bun pana aici am inceput sa ma informez ce este root si ce face el, am priceput eu ceva dar foarte putin asa ca am hotarat sa descarc KINGO ROOT de pe net, un program, si sa il instalez in PC dupa care am conectat telefonul la pc, am facut root telefonului si am intrat in root de pe mobil si am inceput sa sterg virusi. PROBLEMA este ca am sters mai mult decat virusii, am sters UI si mai multe chestii iar acuma telefonul isi da singur RESTART dupa RESTART. Care ma poate ajuta cu un tutorial, un videoclip, o vorba buna orice care ma poate ajuta sa imi repar telefonul sau macar sa am habar ce am facut cu el si cum as putea remedia problema? Multumesc anticipat tututor de pe TPU.

3 răspunsuri:
| Anonymy05 a răspuns:

Incearca sa resetezi telefonul.

| Cossta a răspuns:

"Root-area" telefonului permite accesul total utilizatorului asupra sistemului software, trebuia sa te documentezi mai mult inainte sa stergi pe acolo. O solutie ar fi sa resetezi telefonul pe setarile din fabrica, e foarte posibil sa revina la "normal", asta inainte sa-l duci la vreun service gsm. Succes!

| BakusStyle explică:

Am încercat să îi dau resetare tot își da restart plus ca e virusat care mă ajuta să îl repar sau îl poate face cumva cu team view prin pc donez 5 euro în ori ce rețea + funda big grin