| NinaaAlee a întrebat:

TPU! Vreau sa imi cumpar un telefon si sunt foarte indecisa. Ce ati alege dintre HTC One M8 si Iphone 5s? Si, de ce? Vreau cat mai multe detalii, multumesc!

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One M8 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Intruder19 a răspuns:

Ambele sunt telefoane high end. Dar eu ti-as recomanda m8-ul pentru ca ai un sistem de operare foarte customizabil, un hardware mai puternic, o baterie detasabila, slot de expansiune microsd.

| Sophie26 a răspuns:

Eu zic ca Iphone-ul e un telefon mai "misto"...ca degeaba iti iei tu un telefon cu aceleasi functii ca ale unui Iphone... Nu stiu cum sa-ti explic... E marca aia, Apple... Toti o adora si toti si-ar dori un Iphone. Dar daca tie iti place sa fii originala, atunci poti alege cealalta varianta. Asta a fost doar parerea mea. Dar, consider ca odata ce ai bugetul necesar pentru cumpararea nu oricarui telefon, ci vorbim de un Iphone, na! Faci cun doresti! Sper ca te-amajutat cat de cat. Funda?

| GeorgescuFlorin20 a răspuns:

Buna,
Recomand Htc one M8, este cel mai bun telefon are un var de-al meu si eu am Htc one M7 merge super bine, sunt singurele telefoane care nu se blocheaza.
Aici un link cu M8 http://bit.ly/1W6HhyV
O zi buna!

| razvan131997 a răspuns:

Depinde ce îți dorești. Personal as alege M8 deoarece este mai mare, camera mai buna, cam aceleași materiale cu iphone 5s, preț mai mic, ecran mai mare.

| Anna1702 a răspuns:

Pai depinde ce vrei tu, am avut si inca mai am iPhone, dar stiu sigur ca nu imi voi mai lua de acum niciodata. Intr-adevar, daca stii sa ai grija de el, tine destul de mult, dar nu ti-l recomand daca vrei ceva mai performant. iPhone e cumparat de majoritatea doar pentru ca e de "fite" insa eu nu caut asta. Mi-as luat sincer HTC One, zic eu ca e mult mai bun ca si performanta, insa daca vrei ceva de "fite" cu care sa te lauzi, ia-ti iPhone.
P.s: adaug ca acum mai toata lumea are iPhone, deci nu vei iesi in evidenta cu nimic

| NinaaAlee explică (pentru Anna1702):

De ce nu mai vrei iPhone?

| Anna1702 a răspuns (pentru NinaaAlee):

Pentru ca e limitat din punct de vedere al optiunilor, daca iti iei iPhone, stii ca ti-l iei doar pentru facut poze, dar cu hTC poti sa faci mult mai multe

| NinaaAlee explică (pentru Anna1702):

Sincer asta ma tenteaza cel mai mult la iPhone, cum face poze laughing