| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Voi va încărcați iPhone-ul fără husa? Am înțeles ca este indicat sa fie încărcat fără husa pentru a proteja autonomia bateriei.
Mie însă îmi e ca il incarc fără husa exista riscul ca de câte ori scot husa sa il Zgârii pe margini… Este chiar atât de important sa încarci telefonul fără husa sau mai important este sa il lași cu husa și sa il protejezi de zgârieturile care se pot forma de la atâta scos și pus husa?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca telefonul si husa sunt de calitate, nu se zgârie nimic.

| Adinutzzaa a răspuns (pentru darrio2007):

Ma refer dacă tot îl scot si îl pun in husa, nu exista sanse sa se zgârie?

| darrio2007 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

De obicei husa potrivita pentru un telefon are locaș pentru a putea conecta mufa de incarcare. Deci nu este nevoie sa scoti husa.

| Adinutzzaa a răspuns (pentru darrio2007):

Nu la acest lucru ma refer, ca nu pot incarca telefonul cu husa din cauza cu nu are acel orificiu unde se incarca. Ma refer ca multe persoane spun ca nu trebuie sa încarci telefonul cu husa pentru ca ar afecta sănătatea bateriei din cauza supraîncălzirii.

| suntserios a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Cine ti a zis asta își cam bate joc de tine.

| Adinutzzaa a răspuns (pentru suntserios):

Cei de la Istyle?

| Adinutzzaa a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Cei de la Istyle mi-au spus legat de încărcarea cu husa.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Da,există studii și anumite defecțiuni care confirmă faptul că supraîncălzirea bateriei/ telefonului, afectează în timp, întro oarecare măsură. De aceea există și huse cu perforații multiple, precum și încărcătoare lente (nu rapide).