| StaiCaTrag a întrebat:

Vreau sa va intreb de ce de fiecare data cand reincarc telefonul cu cativa euro mi se duc toti adica ramane cartela goaa fara nici un euro pe ea si nu e de la vreo optiune acticvata ca nu mi se activeaza nimic doar mii ia instantaneu...cateodata mai si suna singur sau vrea sa sune ca acum nu mai am credit si nu poate suna tongue si nu de mult timp i-am schimbat si softul la oameni specializati nu eu singur! Daca ma puteti ajuta cu ceva va rog mult ajutor fiecare raspuns conteaza, astept cat mai multe! Cel mai bun = funda+vot :*!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cartela expirata nu are de ce sa-i ia creditul.
Daca s-a imprumutat, nu putea cu mai mult de 40-50 euro centi (in functie de retea) iar acestia ar fi fost retrasi o singura data la prima reincarcare.
Alta este cauza.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu este activata o optiune? Mergi in meniu si (in functie de telefon) cauta sa vezi ceva ce poate avea denumirea de "optiuni active". Intrebare: cind se "transfera" banii poti suna? Daca da, atunci este o optiune activata. Daca nu stii sa umbli in el, mergi la orice magazin care vinde cartele (nu si la ziare) si te ajuta ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda. S-a rezolvat?

| StaiCaTrag explică (pentru anonim_4396):

Nu dar o sa merg cand o sa am timp sa vad ce are happy

| denisag0g0 a răspuns:

Pai daca te-ai imprumatat sau daca ti-a expirat cartela...

| StaiCaTrag explică (pentru anonim_4396):

Da stiu de ce vorbesti dar nu pot suna cand mii transfera deci nu e activata nici o optiune si nu ma activat reincarcarea de rezerva adica cei 50 centi iar cartela nu e expirata ca are semnal ma suna altii nu am trebuie doar atunci cand reincarc mii ia instantaneu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Chiar e ceva ce nu-mi pot explica asa, de departe. Poti suna la serviciul clienti sa te lamureasca sau poti merge la un magazin de-al lor sa vada ce este. Pentru ca este ciudat ca mereu sa se ia creditul.

| StaiCaTrag explică (pentru anonim_4396):

Da asa e ai dreptate voi merge cand am timp ca maine merg la lucru straight face sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru denisag0g0):

La cartela expirata nu are de ce sa-i ia creditul.
Daca s-a imprumutat, nu putea cu mai mult de 40-50 euro centi (in functie de retea) iar acestia ar fi fost retrasi o singura data la prima reincarcare.
Alta este cauza.

| ovidiu_4207 a răspuns:

Mergi la sediul caruia apartine sim-ul sa detecteze problema.