| Wilhem a întrebat:

Am 3 cartele pe retele diferite de telefonie mobila. Ma poate lamurii si pe mine cineva cum fac sa nu-mi expire valabilitatea la ele? Nu prea stiu cum este cu perioada de valabilitate si perioada de gratie. Eu de obicei le incarcam cu diferite sume destul de mici si cumparam valabilitate. Dar nu stiu daca asta ajuta cu ceva. Am vazut ca toate retelele au sa cumperi valabilitate. Acum va intreb pe voi, merita sa activez o optiune pe fiecare retea? Prin asta se prelungesc perioadele de gratie si valabilitate?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Perioada de gratie e 30 zile. Perioada de valabilitate e de 1 an. Consumi ce e pe fiecare si nu le mai incarci. Nu le mai poti folosi pentru a vorbi. Poti astepta si incarca cartelele in luna 11 pentru a nu pierde valabilitatea lor.

| hummmer a răspuns:

Incarca-le lunar cu minim[zic eu]4 euro si mai castigi ceva timp.