| sebi2602 a întrebat:

Bună ziua, am cumpărat un iphone pe rate în România și mi-am pus un numar pe abonament la telefon. Eu stau în Italia și de cand mi-am pus cartela de Italia nu mai am liniile acolo sus de semnal. Nu știu ce sa fac fără date și semnal, îmi puteți spune care este problema, mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că nu și semnal in Italia.

| ninuku a răspuns:

Trebuia sa-ti activezi roamingul inainte de a pleca din tara.

| kalasnicov22 a răspuns:

Trebuia sa -ti cumperi un telefon la liber, acum trebuie decodat sau sa-i rogi pe cei de la care ai abonamentul sa ti-l deblocheze.