| Răzvi_Răzvi_1997 a întrebat:

Bună ziua! Am un iPhone12 și de câteva zile nu mai primesc notificările de la messenger, whatsApp, snapchat.
Menționez faptul ca am făcut și upgrade la ultima versiune de IOS, totodată am resetat toate setările, la setările din fabrică și nimic.

2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Intră în setări și uită te la secțiunea notificări. Ai să vezi acolo dacă notificările pentru aplicațiile dorite sunt oprite.

| DjSannan a răspuns:

Iată câteva lucruri pe care le poți încerca:

Verifică dacă aplicațiile au permisiunea de a trimite notificări.
Închide și repornește aplicațiile.
Verifică dacă ai activat modul Silențios sau modul Nu deranja.
Verifică dacă ai activat Do Not Disturb pentru aplicații individuale.
Actualizează aplicațiile la cele mai recente versiuni.
Resetează setările de notificare pentru aplicațiile individuale.
Reinstalează aplicațiile.
Dacă ai încercat toate aceste lucruri și problema persistă, este posibil să existe o problemă cu software-ul iPhone-ului tău. În acest caz, poți încerca să contactezi Apple pentru asistență.