| Cornel_Mihalache_1962 a întrebat:

Cum pot seta,pe un telefon Galaxy S6, ca butonul de amprenta,ca doar printr-o atingere (nu apasare), sa revin la ecranul principal?
Functioneaza doar apasand efectiv si nu printr-o simpla atingere ca la alte telefoane.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Instalezi aplicatia easyHome
o gasesti in play store
cu versiunea free e suficient ceea ce vrei sa obtii
daca vrei ca butonul sa aiba si alte optiuni poti cumpara versiunea pro.

| Cornel_Mihalache_1962 explică (pentru gelu1970):

Multumesc! Insa este exact ce am ideja in setari.Nu doresc blocari sau alte actiuni legate de amprenta si moduri de blocare.
Acest buton in mod normal la toate telefoanele reactioneaza doar la o simpla atingere, nu numai la apasare. Cred ca la Samsung s6 lipseste

| gelu1970 a răspuns (pentru Cornel_Mihalache_1962):

Eu pana acum nu am vazut buton home fizic cu aceasta functie. cred ca gresiti. un buton home e fizic sau tactil. ca vreti sa ii dati proprietatea de tactil, aplicatia ce am scris e ideala. si nu ii afecteaza amprenta.

| Cornel_Mihalache_1962 explică (pentru gelu1970):

Despre ce functie vorbesti? Ce nu ai vazut? La toate telefoanele care au buton home, acesta functioneaza la o impla atingere.Repet : Nu apasare pe el.
Revin si intreb:
Cum setez aceasta funtie a butonului?
Functiile aplicatiei pe care mi-ai recomandat-o, se regasesc in setarile telefonului. Nu are a face cu intrebarea mea.
Multumesc, pentru promptitudine!

| gelu1970 a răspuns (pentru Cornel_Mihalache_1962):

Repet. un buton fizic e un buton fizic. trebuie apasat. deci daca vrei sa ii dai functia de "tactil", adica doar sa il atingi si sa reactioneze, o poti face cu aplicatia scrisa initial mai sus. Daca nu... butonul ramane FIZIC. Nu ai cum sa il setezi ca sa aiba functie de buton TACTIL. Am explicat pe intelesul tuturor?

| Cornel_Mihalache_1962 explică (pentru gelu1970):

Da! Este limpede ca nu intelegi despre ce este vorba in propozitie. La revedere!