| RaduAsSilver a întrebat:

Tocmai am primit astazi un iPhone 5s nou. Ceea ce vreau sa intreb e ca, trebuie sa il las 12 ore la incarcat sau ceva? Ca nu ma prea stiu. Cum trebuie procedat cu bateria?

Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu se mai formateaza bateriile, ca inainte.Lasa-l sa se descarce cu ce are acum in baterie si apoi il incarci normal.2-3 ore.

4 răspunsuri:
| Skydro a răspuns:

Lasa-l sa se descarce si apoi pune-l la incarcat pana cand se umple bateria la maxim

| stefania94 a răspuns:

Așa mi s-a spus și mie despre baterie, când îți iei un telefon nou trebuie să-l lași la încărcat cam 12 ore pentru a ține cât mai mult. Eu nu l-am lăsat 12 ore, l-am lăsat până s-a încărcat full, adică vreo 2 ore... și acum bateria mea de la telefon nu ține mai deloc mult... laughing

| Barbiiiedoll a răspuns:

Lasa-l sa se incarce pana apare automat ca s-a incarcat destulhappy

| Lămâie00 a răspuns:

Salut! il lasi puri si simplu sa se descarce, atunci il poti pune la incarcat